Nagy precizitást, odafigyelést, gyakorlatot igénylő tartós szőrtelenítési eljárás, amely alkalmas a megerősödött, zavaró szőrszálak tartós, szálankénti eltávolítására még a világos, szőke, ősz szálak esetén is – ellentétben az IPL vagy lézeres szőrtelenítéssel.
A kezelés lényege, hogy hajszálvékony tűt csúsztatunk a szőrszál mentén le a szőr gyökeréig, ahol hő hatására elpusztul a szőrképző mátrix sejt. A tűs epilálások közül a legmegbízhatóbb és leghatásosabb epilációs módszer, mivel a bevezetett tű hegyénél ponthő keletkezik, ezzel megkímélve a környező sejteket a roncsolódástól.
1. videó pajesz epilálás közben
2. videó áll epilálás közben
A szőrszálak növekedési ciklusa egyénenként változó, ezért a sikeres eredményhez több hónap szükséges. Kezdetben 2 hetente egy alkalommal, majd három hónap után havonta egyszer, majd a szőrszálak lassú nővése miatt, akár több hónap elteltével kell megismételni.
Az eljárás valóban végleges. Az a szőrszál, amit sikeresen kezeltünk nem tud többé visszanőni.
Sok helyen olvasom, hogy a tűs epilálás rendkívül fájdalmas. Azt hiszem, ők még sosem találkoztak a kezeléssel. Aki már hozzászokott a havi gyantázásokhoz, az inkább csak kellemetlennek tartja ezt az apró csípésnek, égésnek tűnő villámgyors fájdalmat.
Az alkalmak között csak a csipeszelés megengedett!
Milyen esetekben ajánlott:
- világos vagy ősz szőrszálakon is
- arcon, állon, pajesz vonalon
- hajvonalnál
- ujjperceken
- mellbimbó körül
- köldök körül
- hónaljban, fazon területén
- és bármely más testrészen, megvastagodott vagy hosszabb szőrszálak esetén
Mikor nem alkalmazható az eljárás:
- várandósság
- pacemaker
- fertőző betegségek (HIV, Hepatitis)
- cukorbetegség
- epilepszia, és más idegrendszeri megbetegedések
- sugárkezelést és kemoterápiát követő 1 éven belül
Ezt már csak akkor olvasd, ha érdekelnek a részletek...
A szőrszál a szőrtüszőben ül, melynek alján található a kötőszöveti eredetű szőrszemölcs, aminek mátrixsejtei szaporodásával képződik a szőrszál. A szőrszál növekedésének 3 szakasza van: növekedési (anagén), átmeneti (katagén) és nyugalmi (telogén) fázis. A három közül egyedül a növekedési fázisban kapcsolódik szorosan a szőrszál és a szőrtüsző alján lévő kötőszöveti részhez, így egyedül ebben a fázisban lévő szálaknál lehet hatékony az eljárás. Ergo magát a szőrszálat hiába bántjuk, a cél ennek a kötőszöveti résznek a roncsolása, hogy így ne tudjon újabb és újabb szőrszálakat termelni.
Tehát számoljunk: eleve a szőrszálaknak egy időben mondjuk egyharmada van anagén szakaszban, ebből sem garantált, hogy mindegyik szálnál véglegesen roncsolódik a szőrszemölcs, ergo egy alkalommal szőreinknek csak bizonyos százalékán tudunk sérülést okozni.
Ez az oka annak, hogy több alkalomra van szükség még ezeknél az eljárásoknál is.
Egyik eljárás sem kifejezetten fájdalommentes, de aki már hozzászokott a havi gyantázásokhoz, az inkább csak kellemetlennek tartja ezt az apró csípésnek, égésnek tűnő villámgyors fájdalmat. |