A 70-es évek elején váltotta le a tűvel történő mechanikus füllyukasztást a rugós szerkezetű fülbelövő készülék. Ez a megoldás már higiénikusabb volt, mert a fülcimpába steril fülbevaló került, gyorsabb is, mert pillanatok alatt elhelyezte a gép a fülbevalót a fülcimpába anélkül, hogy vérzett volna.
Azonban hiába az újdonság, problémák sokaságát idézte elő a belőhető fülbevalók anyagának minősége. A steril belőhető fülbevalókat szinte minden esetben a költséghatékony előállítás érdekében nikkellel ötvözték, ami gyakran gyulladást, allergiát idézett elő. Ezért az akkori álláspont és gyakorlat szerint alkoholos lemosást, kamillás borogatást, antibiotikum tartalmú krémek használatát javasolták a fülbelövést követően, valamint azt, hogy minél hamarabb cseréljék a belőtt fülbevalót a folyamatosan hordani kívánt fülbevalóra.
Mindez a mai olvasat szerint meglehetősen korszerűtlennek tűnik és ma már tudjuk, hogy az is volt. Ebből adódnak azok a saját negatív emlékek és aggodalmak, amik gyermekeink tervezett fülbelövése előtt jogosan megfogalmazódhatnak bennünk.
Az elmúlt, közel 40 év alatt korszerűsítették a fülbelövéshez használt eszközt, tökéletesítették a belőhető fülbevalók minőségét. A korszerű eszközök mellé kifejlesztették a korábban nem ismert speciális utókezelő anyagokat, amik elősegítik a regenerációs folyamatot.
Füllyukasztás 6.000,- HUF (tartalmazza a fülbevaló árát is)
A füllyukasztással és fülbelövéssel kapcsolatos tévhitek eloszlatása
-
Anyuka vagy nagymama régi aranyfülbevalójától begyullad a kislány füle... Ennek oka, hogy régebben főleg nikkelt, újabban azonban ennek allergizáló hatása miatt ezüstöt, sárga- és vörösrezet használnak az aranyékszerek ötvözéséhez. Soha nem az arany allergizál, hanem az ékszergyártáskor használt ötvöző anyag.
-
Az újszülötteknél a fülbelövéskor keletkezett füllyuk a fülcimpa növekedésével nem marad középen... Ez nem igaz, mert a fülcimpa is a testünk többi részével együtt arányosan növekszik, ezért ha a füllyuk optimális helyre kerül újszülött korban, az a fülcimpa növekedésétől függetlenül ott is marad.
-
Nem lehet a füllyukasztás után uszodába, illetve strandra menni... Ez sem igaz, mert a keletkezett sebfelület nagysága sem indokolja a túlzott elővigyázatosságot. Hiszen test szerte lehetséges egyéb okokból főleg kisgyermekeknél nagyobb kiterjedésű seb a bőrfelületen (pl: horzsolás, rovarcsípés, pelenkakiütés...stb) Ezekkel a típusú sérülésekkel sincs különösebb teendő, mint a tisztán tartás. A természetes sebgyógyulást nem befolyásolja az uszoda illetve strand használata.
-
A belőhető fülbevaló szára szúrja a fülcimpa mögötti területet... Az ékszer úgy van kialakítva, hogy a záró kapocs stabilan rögzül a fülbevalóhoz, ami garantáltan megakadályozza hogy ne okozzon sérülést.
-
Létezik fájdalommentes füllyukasztás... Teljesen fájdalommentesen nem lehet fület lyukasztani, hiszen a fülbevaló behelyezésével a bőr folytonossága megszakad. A fájdalom érzet egyéntől függően minimális, de nem fájdalmatlan.
|